You are currently viewing Automatyczne i poligraficzne falcerki

Automatyczne i poligraficzne falcerki

Zautomatyzowane falcerki to urządzenia, które doskonale nadają się do wysokowydajnej produkcji dużych nakładów, jak i zleceń niskonakładowych. Znajdują one swoje zastosowanie przy produkcji ulotek, składek książkowych oraz katalogów reklamowych. Są one niezwykle proste w obsłudze oraz szybkie w produkcji, a wszelkie ustawienia dokonywane są automatycznie, bądź poprzez podanie ich indywidualnie.

Jak działają poligraficzne falcerki?

falcerki poligraficzneKażda falcerka do cięcia arkuszy wyposażona jest w nakłady dwupłytowe w funkcją pracy przez cały czas oraz automatycznym odbieraniem składek. Takie falcerki posiadają także układ złamywania z nożami o napędzie elektrycznym co sprawia, że produkcja odbywa się w bardzo szybkim tempie. Układ złamywania najczęściej jest wyposażony w sześć kaset złamujących, dwa noże do łamu prostopadłego oraz cztery kasety boczne. Załadunek papieru odbywa się automatycznie podczas pracy maszyny, dzięki czemu nie musimy ingerować w produkcje danego nakładu. Falcerki poligraficzne najczęściej posiadają format wejściowy dla arkuszy A1, jednakże na rynku można niekiedy spotkać wiele innych formatów w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Falcerki są urządzeniami uniwersalnymi, które wykonują szeroki zakres ulotek, jak i książek, dlatego też są popularne i wykorzystywane na dużą skalę w firmach produkcyjnych, które świadczą takiego rodzaju usługi. Obsługa tych maszyn jest niezwykle prosta, ponieważ w większości cała praca jest wykonywana automatycznie. 

Falcerki są urządzeniami, które gwarantują wysoką jakość składek produkcyjnych oraz doskonałą wydajność. Potrafią one w niezwykle szybkim tempie wyprodukować dany nakład, co sprawia, że firma postrzegana jest jako profesjonalna, a usługi wykonywane są bez jakichkolwiek opóźnień. Cała praca maszyny odbywa się automatycznie co jest także udogodnieniem dla pracowników firmy.