You are currently viewing Atrakcyjne wzornictwo desek elastycznych

Atrakcyjne wzornictwo desek elastycznych

  • Post author:
  • Post category:Wnętrza

Deski elastyczne na elewacje to jedyna szansa by bardzo efektownie i trwale przeobrazić otynkowany budynek w drewniany bez użycia naturalnych desek. Producenci dysponują wspaniałym materiałem kompozytowym, z którego produkowane deski elastyczne elewacyjne do użytku zewnętrznego i wewnętrznego.

Imitacja naturalnej deski obiciowej 

elastyczna deska elewacyjnaMając do dyspozycji kompozytowe elastyczne deski elewacyjne możemy zmienić oblicze każdego budynku. Deski wykonuje się z bardzo odpornego materiału kompozytowego wytwarzanego z żywicy akrylowej i piasku kwarcowego. Dla wzmocnienia budowy strukturalnej w masę żywiczna wtapia się zbrojenie wykonane z siatek włókna szklanego. Produkt ten zdobywa wielu zwolenników z kilku powodów. Pierwszym jest bardzo atrakcyjny wygląd produktu przypominający w stu procentach naturalne deski. Niektórzy producenci by osiągnąć jeszcze lepszy efekt wizualny zaoferowali elastyczne deski elewacyjne z efektem 3D podkreślającym strukturę drewna. Popularność tego rodzaju pokryć elewacyjnych wynika również z bardzo dużej odporności na zmienne warunki atmosferyczne, uderzenia, mikrourazy. Nowoczesna elastyczna deska elewacyjna jest odporna na wyblaknięcia koloru i wzoru pod wpływem promieni słonecznych. Producenci dostarczają produkt w postaci pasów o różnych długościach i szerokościach. Ogromną zaletą zaletą elastycznych desek elewacyjnych jest możliwość układania na nieregularnych powierzchniach oraz na elewacjach z systemami dociepleniowymi gdyż produkt posiada bardzo małą wagę.

Montaż desek elewacyjnych tego typu przeprowadza się przy użyciu kleju dedykowanego dla tego produktu. Oprócz zastosowań budowlanych elastyczne deski elewacyjne świetnie nadają się do renowacji starych mebli. Jest to produkt uniwersalny do zastosowania na każdą ścianę zewnętrzną i wewnętrzną.