You are currently viewing AdBlue i jego przechowywanie

AdBlue i jego przechowywanie

Od kilku lat zobaczyć można zwiększone zainteresowaniem montażem instalacji AdBlue w samochodach. Wynika to ze znaczącego ograniczenia szkodliwości spalin dzięki jego stosowaniu. Jednak, aby mógł on być właściwie przechowywany, zarówno zbiornik na stacji, jak i ten zamontowany w samochodzie powinien spełniać pewne kryteria dotyczące materiałów wykonania, a także działania dodatkowych usprawnień.

Zbiorniki używane do przechowywania AdBlue

zbiorniki adblueAdBlue to popularny środek, który pozwala zneutralizować szkodliwe substancje zawarte w spalinach po tym, jak zostaje wtryśnięty do katalizatora samochodu. Dlatego też coraz więcej osób montuje instalacje wykorzystujące go w swoich pojazdach. Aby pełniły one poprawnie swoją funkcję, muszą jednak wykorzystywać odpowiednie elementy. Najważniejszym z nich są właściwe zbiorniki AdBlue. Muszą one być zrobione z wytrzymałego tworzywa. Wszystko ze względu na to, że dodatek sam w sobie jest roztworem mocznika o wysokim stężeniu. Może więc szybko powodować korozję. Ponadto taki bak powinien też posiadać specjalne instalacje zapobiegające spadkowi temperatury cieczy. Mogłoby to prowadzić do krystalizacji mocznika, a przez to substancja nie nadawałaby się do użytkowania. Takie same zasady dotyczą też dużych dystrybutorów na AdBlue spotykanych na stacjach. Ważne jest przy tym zadbanie o to, by regularnie sprawdzać całą instalację, co pozwoli uniknąć jej awarii.

AdBlue jest powszechnie stosowaną substancją stosowaną do neutralizacji szkodliwych związków w spalinach samochodowych. Należy jednak przechowywać go w odpowiedni sposób, aby zachował on swoje właściwości. Dlatego też zbiorniki na tę ciecz są produkowane ze specjalnych odpornych tworzyw, które nie ulegają korozji, a także posiadają instalacje grzewcze zapobiegające krystalizacji mocznika.